Wytwory z masy solnejDnia 29.02.2024 r. w grupie 1 i 4 naszego przedszkola odbyło się, jak co miesiąc, spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. "Senso - Przedszkolaki - zabawy stymulujące zmysły". Tym razem dzieci miały okazję bawić się masą solną. Ponieważ w tym tygodniu realizujemy tematy związane z dinozaurami, zatem zabawy koncentrowały się wokół nich. Dzieci najpierw ugniatały masę, odciskały w niej dłonie, palce, przekładały ciasto z ręki do ręki, wykonywały wałeczki i kulki, spłaszczały je, a następnie wykrawały foremkami sylwetki dinozaurów. Gdy dzieła były już gotowe przyszedł czas na dekorowanie poprzez wciskanie w formy różnego rodzaju ziaren. To była świetna zabawa:) Jak widać na zamieszczonych zdjęciach dzieci bawiły się doskonale, a na ich twarzach najpierw gościło skupienie podczas pracy, a następnie uśmiech gdy zobaczyły efekty swoich wysiłków.

Dzieci eksperymentują27 lutego odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Przedszkolne laboratorium - eksperymenty i doświadczenia". Tym razem były to zajęcia pod nazwą "pływające jajko". Do słoika z wodą, w której pływało jajko, przedszkolaki wsypywały sól. Okazało się, że jajko tonie w słodkiej wodzie, natomiast w słonej unosi się na powierzchni.

Praca, która zajęła 1 miejsce w konkursieW poniedziałek, dnia 26 lutego 2024 r. odbyło się podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Zimowe krajobrazy”. Bardzo dziękujemy za wszystkie dostarczone prace, za wysiłek włożony w ich wykonanie i kreatywność. Wyłonienie spośród prac trzech miejsc i trzech wyróżnień okazało się bardzo trudne, gdyż wszystkie prace były interesujące.
Prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce: Nadia Ordon (Przedszkole Publiczne nr 22)

Przedszkolaki eksperymentująW ramach innowacji pedagogicznej "Przedszkolne laboratorium - eksperymenty i doświadczenia" grupy motylki i żabki obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną pod swoim ciężarem Przedszkolaki zanurzały w wodzie guziki, piórka, folię bąbelkową, styropian, zapałki.

Uczeń wykonuje pracę plastycznąW środę, dnia 24 stycznia 2024 r., odbyły się w przedszkolu kolejne ekscytujące zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Senso-Przedszkolaki - zabawy stymulujące zmysły". Zima wciąż jest z nami choć zabrakło śniegu, dlatego stworzyliśmy swój własny ze zmieszania sody oczyszczonej i pianki do golenia. Chłopcy z zapałem mieszali, ugniatali i lepili. Po sztucznym śniegu przeszliśmy do równie absorbujących zabaw sensorycznych z lodem.