Wytwory z masy solnejDnia 29.02.2024 r. w grupie 1 i 4 naszego przedszkola odbyło się, jak co miesiąc, spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. "Senso - Przedszkolaki - zabawy stymulujące zmysły". Tym razem dzieci miały okazję bawić się masą solną. Ponieważ w tym tygodniu realizujemy tematy związane z dinozaurami, zatem zabawy koncentrowały się wokół nich. Dzieci najpierw ugniatały masę, odciskały w niej dłonie, palce, przekładały ciasto z ręki do ręki, wykonywały wałeczki i kulki, spłaszczały je, a następnie wykrawały foremkami sylwetki dinozaurów. Gdy dzieła były już gotowe przyszedł czas na dekorowanie poprzez wciskanie w formy różnego rodzaju ziaren. To była świetna zabawa:) Jak widać na zamieszczonych zdjęciach dzieci bawiły się doskonale, a na ich twarzach najpierw gościło skupienie podczas pracy, a następnie uśmiech gdy zobaczyły efekty swoich wysiłków.