Uczniowie słuchają prowadzącego zajęcia12 stycznia klasa 3a uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych pt." W szeroki świat ze słownikiem za pan brat". Uczniowie poznali podstawowe rodzaje słowników, obejrzeli prezentację i aktywnie wykonywali przygotowane ćwiczenia.

Prace konkursoweDrodzy Uczniowie i Nauczyciele! Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i udział w tegorocznej edycji „Serce za Odwagę”. Jesteśmy dumne, że uczestniczyliście w tak ważnym przedsięwzięciu. Wszystkie kartki są piękne i wczoraj zostały przesłane do Fundacji Pamięci Narodów, która podaruje je Powstańcom warszawskim i żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.

Uczeń otrzymuje dyplomW październiku, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To święto zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego i jest dobrą okazją, aby zachęcać do czytelnictwa, pokazać bibliotekę szkolną jako miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas, ale również rozwijać swoje zainteresowania i pasje. W tym roku działania popularyzujące czytelnictwo odbywały się pod hasłem:

Okładki książekW ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka wzbogaciła się  o 175 nowych pozycji książkowych.  Dzięki nauczycielom i  rodzicom zdobyliśmy wiele interesujących książek. W nowościach znajdą się zarówno kolorowe pozycje dla najmłodszych, jak i ciekawe opowieści dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą oraz do odwiedzin biblioteki i ich wypożyczenia. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za atrakcyjne książki.

Uczennica czyta uczniom 29 września 2023 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Zachęceni przez nauczycieli uczniowie czytali oraz słuchali podczas lekcji wybrane fragmenty literatury pięknej oraz książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży. Ważnym celem akcji było rozbudzanie u dzieci i młodzieży chęci do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo, jak powiedział Kornel Makuszyński: