Zdjęcie uczestników wycieczkiTuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej zwiedzali Trójmiasto. Gdańsk powitał słońcem. Na trasie wędrówki znalazły się: Europejskie Centrum Solidarności, Stocznia Gdańska oraz Muzeum II Wojny Światowej. Spacer po Starym Mieście przewodniczka Monika okrasiła legendami i ciekawostkami, które zainspirowały młodzież do nocnych harców w hostelu. Następnego dnia wycieczkowicze udali się do Gdyni, miasta z historycznym układem urbanistycznym. Po wizycie w porcie i na pokładzie Daru Pomorza odpoczywano w klimatyzowanym pomieszczeniu Centrum Nauki EXPERYMENT.

Grupa uczniówW dniach 22-24 maja bieżącego roku szesnaścioro uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia wzięło udział w wycieczce do Trójmiasta. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę. Ogromne wsparcie finansowe MENiS pozwoliło na zrealizowanie wyjazdu, który umożliwił uczniom z niepełnosprawnościami poznanie piękna Polski, jej zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Wycieczka był także okazją do budowania dobrych relacji, postaw wzajemnego wsparcia i akceptacji uczniów z różnych zespołów klasowych.