Uczeń wykonuje pracę plastycznąW środę, dnia 24 stycznia 2024 r., odbyły się w przedszkolu kolejne ekscytujące zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Senso-Przedszkolaki - zabawy stymulujące zmysły". Zima wciąż jest z nami choć zabrakło śniegu, dlatego stworzyliśmy swój własny ze zmieszania sody oczyszczonej i pianki do golenia. Chłopcy z zapałem mieszali, ugniatali i lepili. Po sztucznym śniegu przeszliśmy do równie absorbujących zabaw sensorycznych z lodem.

Dzieci dotykały lodu doświadczając jak jest zimny. Następnie obserwowały, jak zabawki uwalniają się z zamrożonych kul pod wpływem ciepłej wody. Na zakończenie Przedszkolaki stworzyły jedyne w swoim rodzaju, abstrakcyjne malowidła z wykorzystaniem kolorowego lodu.