PięlegniarkaDla każdego człowieka najważniejszą wartością jest zdrowie, dlatego też w naszej szkole w dniu 17.01.2024 r. odbył się apel pod hasłem: " Co należy zrobić, aby być zdrowym?", na który została zaproszona szkolna pielęgniarka p. Iwona Kaniewska. W czasie apelu pielęgniarka przedstawiła problemy dotyczące dbania o czystość. przestrzegania zasad higieny osobistej i jamy ustnej oraz troski o własne zdrowie.  Apel miał na celu popularyzację oraz promocję wśród uczniów zdrowego stylu życia, zdrowych nawyków takich jak: prawidłowa dieta, higiena rąk i jamy ustnej oraz aktywność fizyczna. W miesiącu październiku pielęgniarka przeprowadziła w klasach pokaz i ćwiczenia w myciu rąk, a w listopadzie odbyła się fluoryzacja, dzięki której uczniowie mieli okazję ćwiczyć prawidłowe szczotkowanie jamy ustnej. Regularna aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie mają pozytywny wpływ na samopoczucie i redukcję stresu. Na zakończenie uczniowie i nauczyciele wielkimi brawami podziękowali pielęgniarce szkolnej.