Uczestnicy konkursuW miesiącu styczniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Savoir- vivre – grunt to dobre wychowanie”. Celami konkursu było:
• Rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci i uczniów,
• Propagowanie kulturalnych wzorców zachowań,
• Uwrażliwianie dzieci i uczniów na zasady dobrego wychowania.
Wszystkie prace które wpłynęły były bardzo ciekawe i oryginalnie wykonane, a przede wszystkim podejmowały niezwykle ważną kwestie- jaką jest dobre wychowanie. Jury po długich obradach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W miesiącu lutym odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Stymulacje ustno-twarzowe przez pracę na taśmach mięśniowo-nerwowych”. W atmosferze zabawy, gdzie ruch wyzwala hormon szczęścia, a szczęśliwy mózg uczy się szybciej uczniowie angażując mięśnie całego ciała utrwalali prawidłową pozycję spoczynkową języka oraz wzmacniali mięśnie w obrębie traktu ustno-twarzowego.

Zdjęcie gazetki w świetlicyW czwartek 08.02.2024 w świetlicy szkolnej dzieci wraz z wychowawcami świętowały "Tłusty Czwartek". Uczniowie zostali zapoznani z historią "Tłustego Czwartku" i różnymi tradycjami karnawałowymi. Następnie odbył się słodki poczęstunek - degustacja pączków. Szczególną atrakcją dla dzieci była słodka foto - budka, gdzie dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Bardzo uroczyście i na wesoło pożegnaliśmy kończący się Karnawał.

Papierowe medaleNadszedł czas podsumowania I okresu nauki i zachowania w naszej szkole. Najlepsze uczennice odznaczone zostały Medalem Wzorowej Uczennicy, a najlepsi uczniowie- Medalem Wzorowego Ucznia. Każdy medalista otrzymał słodką niespodziankę. Medale otrzymali: Mateusz J. i Szymon H. z klasy 0/1a, Klaudia Z.- klasa 1b, Dominika J. i Julia K. z klasy 2a, Tomasz K.- klasa 2b, Eliza B. i Nikodem M. z klasy 3a, Kamil L. - klasa 3bA, Mateusz B. - klasa 3d, oraz Błażej Dz. z klasy 3 dA. Wyróżniono także "Najaktywniejszych czytelników". Należą do nich: w klasie 2a- Wiktor Cz., Dominika J., Julia K., Michał Ł., Patryk P. i Maja S. W klasie 2b: Inez B. W klasie 3a: Eliza B. i Nikodem M. W klasie 3bA - Adam G. Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY. BRAWO!

Uczniowie tańczą w kółku25 stycznia 2024 r. odbył się bal karnawałowy. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Wystrój sali, pokaz kolorowych świateł, muzyka porywająca do tańca, wspólna zabawa i możliwość bycia razem – to wszystko sprawiło, że na twarzach naszych wychowanków widać było radość i zadowolenie. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie – zakup słodyczy i przygotowanie karnawałowych strojów.