Uczniowie wykonują prace plastyczneUczniowie klas 1a,2a,2b, 3a, 3bA uczestniczyli w zajęciach Centrum edukacji Ekologicznej we Włocławku pod hasłem ,,Zima w przyrodzie". Temperatura zimą jest niska, często ujemna. Zdarzają się opady śniegu i szadź, a rzeki i jeziora bywają zamarznięte. Dla przyrody jest to czas odpoczynku. Dużym problemem jest znalezienie pożywienia. Dziki, sarny i jelenie grzebią w śniegu, wyjadając resztki trawy, korzenie czy pozostałe po jesieni owoce. Zazwyczaj las jest w stanie wyżywić swoich mieszkańców. Czasem jednak, w okresie wyjątkowo śnieżnych i długich zim, leśnicy muszą dokarmiać zwierzęta. A my mieszkańcy miast dokarmiamy ptaki. Dlatego uczniowie zrobili przysmak dla ptaków, do którego wykorzystali szyszkę, smalec i ziarna. Po powrocie do szkoły uczniowie zawiesili szyszki na drzewach.