Uczeń pracuje przy laptopieKlasa 4a pod kierunkiem wychowawcy i nauczycielki matematyki wdraża w bieżącym roku szkolnym innowacyjny projekt „Zeszyt online” autorstwa pracowników Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Istotą programu jest wykorzystanie sztucznej inteligencji do indywidualizacji procesu nauki. Bazując na doświadczenia ucznia (sukcesach i porażkach), system dobiera zadania na poziomie jego umiejętności. Atrakcyjność nauki zwiększa rozbudowany system motywacji. Wirtualne nagrody dają poczucie wygranej i zachęcają do podejmowania kolejnych wyzwań.

W efekcie każdy uczeń pracuje w swoim tempie, na poziomie swoich umiejętności, osiąga sukces i jest nagradzany. Na wstępnym etapie nauczycielka matematyki Marzena Kuczyńska odbyła szkolenie „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy” w Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego. Kolejno z programem zostali zapoznani rodzice uczniów klasy 4a. Zainteresowani tematem wsparli działania nauczycielki, użyczając laptopów do celów szkoleniowych. Po przeszkoleniu dzieci ustalono zasady współpracy. Zeszyt online będzie prowadzony w ramach prac domowych zadawanych w cyklu tygodniowym. Ocenie podlegać będzie aktywność ucznia w programie.