Obrazek dekoracyjnyW Szkole Podstawowej realizujemy trening słuchowy Metodą Tomatisa, którego celem jest pomoc dzieciom przejawiającym zaburzenia przetwarzania słuchowego. Metoda Tomatisa stabilizuje funkcję przedsionka ucha środkowego, co jest pierwszym krokiem na drodze do odbudowania zdolności komunikacyjnej. Trening umożliwia dzieciom rozwijanie umiejętności słuchania, to znaczy uwagi słuchowej, a co za tym idzie wpływa na odbudowanie komunikacji, która została utracona lub osłabiona. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, odbywają się codziennie według ustalonego harmonogramu i programu. Zespół w składzie: Paulina Wojdyła, Kinga Rudzińska, Hanna Chmielewska, Agnieszka Szadkowska-Sałata, Aneta Korzeniewska.