Grupa uczniów z pracami plastycznymiW dniu 12.09.2023 r. klasy 1b, 2b i 3a miały przyjemność brać udział w warsztatach z Projektu - "Edukacja ekologiczna = Miasto 2 rzek" prowadzone przez Panią Joannę Fydryszewską z Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematem zajęć był "Owadzi świat". W czasie warsztatów uczniowie poznali bliżej owady występujące w Polsce,

które są najliczniejszymi organizmami na Ziemi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się budowanie hotelu dla owadów, który zostanie umieszczony w Zielonym miejscu na terenie naszej szkoły. Zielone miejsce będzie  utworzone z Projektu "Obudź w sobie ekologa". Na koniec każdy uczestnik otrzymał od Pani Joasi upominek. Owady to bardzo pożyteczne stworzenia, dlatego warto zaprosić je do naszych ogrodów.