Uczniowie na dworcu autobusowymKlasa 4a rozpoczęła rok szkolny z przytupem. Zamiast grzać szkolne ławy wybrała się na piknik historyczny zorganizowany przez BCKiH „Wahadło” w Brześciu Kujawskim. W neolitycznej wiosce nad jeziorem Cmentowo miało miejsce niezwykłe spotkanie z żywą historią. Uczniowie poznawali stroje, domostwa, naczynia, narzędzia i broń. W obozie łowcy strzelano z łuku. W pradziejowej kuchni rozdrabniano w moździerzach przyprawy. Zielarki pomogły wykonać tajemnicze amulety. Warsztat tkacki nie cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Wszyscy natomiast z zaangażowaniem wykonywali gliniane ozdoby, a silniejsi podjęli wyzwanie oszlifowania kamienia. Pokłady energii wyczerpano na placu zabaw. Z nadzieją na wrześniowe słońce planujemy kolejne wyprawy.