Kadr z filmu Płynie, wije się WisłaW maju uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "Płynie, wije się Wisła", prowadzonego w ramach Akcji "Pan Karp zarybia Wisłę", którego organizatorem było Towarzystwo Promocji Ryb z siedzibą w Złotorii, a Partnerem- ANWIL S.A z siedzibą we Włocławku. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat ochrony środowiska wodnego Wisły oraz jej nabrzeży. Koordynatorem w szkole została Joanna Molenda. Naszym zadaniem było przygotowanie sprawozdania w formie pisemnej oraz nagranie krótkiego filmiku ukazującego Akcję ochrony rzeki Wisły. W miesiącu czerwcu na stronie organizatora pojawiły się wyniki konkursu. Nasza szkoła zajęła III miejsce, za które otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w kwocie 1000zł. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny w tym konkursie stanęliśmy na podium i otrzymaliśmy nagrodę.
Pracę konkursową przygotowały: Marzena Kuczewska, Joanna Molenda, Magdalena Piasecka i Magdalena Chęcka-Zamojcin.
Filmik nagrała Anna Kaźmierczak.
Zapraszamy do obejrzenia naszego nagrodzonego filmiku na youtube lub facebooku.