Uczeń malujący obrazekW roku szkolnym 2022/2023 od października do maja przeprowadzona została innowacja pedagogiczna pod nazwą "Sztuka emocji - ogólnopolski projekt edukacyjny". Adresatami innowacji byli uczniowie klas: 3b, 3bA oraz 3cA, natomiast osobami wdrażającymi: Agnieszka Szadkowska-Sałata, Joanna Molenda, Kinga Rudzińska. Realizacja projektu odbywała się co miesiąc w wymiarze minimum jednych zajęć/aktywności/ćwiczeń z użyciem wybranej dziedziny sztuki, odnoszącej się do przypisanej w danym miesiącu emocji.

Udział w zajęciach pozwolił na wzmocnienie procesów emocjonalnych uczniów, rozwinął możliwość radzenia sobie w trudnych sytuacjach, pokazał, że wszystkie emocje są każdemu człowiekowi potrzebne, jeśli są kontrolowane i świadome. Ponadto sposoby przekazywania emocji wyrażanych w różnych formach sztuki odkryły szereg możliwości uczniów oraz przysporzyły wielu radości i zabawy.