Prace plastyczne dzieciW kwietniu i maju w Zespole 10 odbyły się kolejne spotkania w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Słucham i doświadczam - Bajko plastyka". Tym razem uczestnicy wysłuchali bajek takich jak: Pinokio, Wielka Podróż Bolka i Lolka, Życzliwe zwierzaki, Bolek i Lolek - Wspaniałe wakacje. Poprzez słuchanie i omawianie bajek uczniowie wzbogacali swoje słownictwo i ćwiczyli koncentrację uwag. Spotkania z różnymi bohaterami wyzwoliły moc pozytywnych emocji. Była to okazja do doskonalenia kompetencji komunikacyjnych. Podczas zajęć zostały wykonane prace plastyczne. Uczestnicy w ten sposób mogli rozwijać umiejętności posługiwania się różnymi technikami i formami plastycznymi. Doskonalili również motorykę małą oraz koordynację wzrokowo - ruchową, wyzwalali radość z efektów własnej pracy.