Uczeń w trakcie terapii logopedycznej z kotemW marcu, kwietniu, maju i czerwcu odbywały się zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach innowacji pedagogicznej pod tytułem " Logopedyczna terapia na kocich łapach". To połączenie terapii logopedycznej i felinoterapii. Był to niekonwencjonalny sposób na pobudzenie aktywności werbalnej i doskonalenie umiejętności komunikowania się. Innowacja miała na celu wzrost atrakcyjności zajęć wśród uczniów oraz podniesienie motywacji do wykonywania ćwiczeń logopedycznych poprzez obecność kota.

Dzieci usprawniały funkcje językowe i poznawcze, pracowały nad poprawą wyrazistości mówienia i artykulacji, wzbogacały słownictwo czynne i bierne, ale również poszerzały zakres swoich zainteresowań, a obecność kota wpłynęła na wzrost poczucia własnej wartości oraz poziomu dobrego samopoczucia.