Dzieci w czasie pobytu w Zielonej SZkoleDnia 1 czerwca 2023r. przy bardzo słonecznej pogodzie uczniowie Szkoły Podstawowej klas 4-8 wraz z opiekunami realizowali program „Zielonej Szkoły” w miejscowości Goreń Duży. Wyjazd finansowany był przez Wydział Edukacji. Zaplanowany dzień był bardzo bogaty w liczne atrakcje i wymagał od uczniów dużej aktywności ruchowej. Uczniowie odbyli ciekawą lekcję w terenie w miejscowości Krzewent, do której udali się „zieloną kolejką”. Tam obcowali z przyrodą, zwierzętami, mieli okazję spotkać ciekawego człowieka – ornitologa i sympatyka zwierząt. Usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat gatunków ptaków oraz mieli możliwość zobaczenia stada koni polskich.

Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią konie w ochronie ptaków. Atrakcją dla uczniów było zwiedzanie zagrody edukacyjnej, mini ZOO, w której zobaczyli wyjątkowe okazy kolorowych ptaków w wolierze oraz zwierząt na wybiegach. Dużą radość sprawiało uczniom przebywanie na świeżym powietrzu, zabawy na placu zabaw, gra w piłkę nożną a także ćwiczenia na siłowni zewnętrznej. Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności oraz zasady savoir – vivre podczas wspólnego posiłku. Czas upłynął na dobrej zabawie połączonej z nauką. Pobyt na „Zielonej Szkole” dostarczył uczniom nowych wrażeń i pozytywnych przeżyć.
Opiekunowie: E. Lewandowska, K. Kłusek, A. Maszkiewicz, M. Jakubowska, N. Knapkiewicz, P. Wojdyła, A. Wronkowska, A. Serek, K. Janus, A. Wieniecka, M. Kędzierska