Dzieci przy lokomotywieW dniu 18.05.2023 r. uczniowie klasy 2a z wychowawczynią Marzeną Kuczewską wybrali się pociągiem na wycieczkę do miasta słynącego z polskiego piernika i z działalności Mikołaja Kopernika - do Torunia. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Starówki. Na Rynku Staromiejskim podeszliśmy do statuetki grającego flisaka na skrzypkach otoczonego przez osiem żab. Odwiedziliśmy pomnik Mikołaja Kopernika oraz pręgierz - osioł.

Następnie udaliśmy się do Centrum Popularyzacji Kosmosu- Planetarium - Toruń i zwiedziliśmy interaktywną wystawę w sali Geodium toruńskiego Planetarium, która poświęcona jest Ziemi jako planecie. Potem udaliśmy się na lody do McDonald. Bardzo duże wrażenie zrobiły na nas warsztaty w Muzeum Czekolady, w którym robiliśmy własne tabliczki czekolady i dekorowaliśmy je ulubionymi dodatkami oraz mieliśmy pokaz wyrobu pralin wraz z degustacją. Nie zapomnieliśmy także kupić pamiątek do domu. Podczas wycieczki panowała miła atmosfera, zrobiliśmy sporo zdjęć. Wszyscy wróciliśmy do domu pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Na medal spisały się mamy, które pomagały w opiece nad dziećmi. Wycieczka szkolna do grodu Kopernika to dobra zabawa i nauka w jednym. Okazała się wspaniałą lekcją historii i geografii.