Zdjęcie uczestników projektuW marcu klasy 2a, 3bA, 3dA, 2d ze Szkoły Podstawowej i klasa 3b ze BSIS przystąpiły do projektu "Obudź w sobie ekologa", w ramach którego realizowane są warsztaty "Zielony zakątek". Udział w warsztatach wiąże się z przystąpieniem do konkursu na Zielone miejsce, który finansowany jest ze środków Fundacji Drzewo i Jutro. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie projektu Zielonego miejsca, który powstanie na terenie naszej szkoły. Autorami projektu zostały: Marzena Kuczewska, Joanna Molenda, Karolina Korpalska, Agnieszka Schachtschneider i Katarzyna Zaroślińska. Organizator konkursu (WCEE) przewiduje zakup nagród ufundowanych przez wyżej wymienioną Fundację. W dniu 08.05.2023 r. odbyły się pierwsze warsztaty "Wiosna w ogrodzie", a Fundacja Drzewo i Jutro przekazała rośliny, które zostały po zakończeniu warsztatów posadzone przez uczestników konkursu na terenie szkoły. Podczas warsztatów uczniowie otrzymali również słomki, którymi uzupełnili hotel owadów znajdujący się przed szkołą.