Uczniowie wykonują eksperymentUczniowie klas 6b, 6c i 7 b po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Swoje spotkanie rozpoczęli od zagadek dotykowych. Losując dłonią różne przedmioty, które ukryte były w dużym kartonie opisywali je. Koledzy i koleżanki próbowali za pomocą opisu odgadnąć wylosowany przedmiot. Nie było to łatwym zadaniem, gdyż karton skrywał przedmioty: gładkie, szorstkie, kłujące, miękkie. Były w nim szyszki, muszelki, kamienie, styropian, gąbki, piłeczki. Po zagadkach nasi uczniowie zamienili się w małych chemików.

Za pomocą lupy badali różne substancje o różnorodnych kolorach i smakach. Utrwalili wiedzę na temat kontrastu. Następnie mogli samodzielnie sprawdzić, które z nich rozpuszczają się w wodzie, a które nie. Eksperymentowali wsypując do wody, m.in. cukier, mąkę, kwasek cytrynowy, herbatę i kawę. Zajęcia wzbogaciły ich o nowe doświadczenia i wiedzę.