Uczeń wykonuje ćwiczenieW ramach zajęć specjalistycznych-logopedycznych realizowany jest trening rozwoju pamięci i koncentracji uwagi. Ćwiczenia przeprowadzane są w różnych grupach wiekowych i mają na celu między innymi rozbudzenie wyobraźni uczestnika. Uczniowie podczas zajęć wymagają indywidualnego toku nauczania, jak również specjalistycznej formy terapii. W dalszym ciągu próbujemy szybko zapamiętywać ciągi cyfr, kolorów. Porównujemy rysunki, różnicujemy obrazki, emocje, jak również budujemy proste skojarzenia i symbole. Podczas zajęć uczniowie mają za zadanie zapamiętanie serii wyrazów na zasadzie dowolnych skojarzeń w różnych konfiguracjach np. na wyrywki czy wspak. Konsekwentny trening daje zdumiewające rezultaty.