Uczniowie przy pomniku przyrody21 kwietnia grupa II przedszkolaków oraz klasy 2A, 2D, 3bA, 3cA, 3dA, 4c, 7c, B1, C2 brały udział w zajęciach edukacyjnych, przeprowadzonych przez pracowników Gostynińsko Włocławskiego Parku Krajobrazowego w ramach programu "Przyroda bez barier - aktywni niepełnosprawni". Kilkugodzinny wyjazd do Kowala połączony był z wizytą w szpitalu dla chorych ptaków, oględzinami 300 letniego dębu szypułkowego w Krzywym Lesie, mnóstwem zajęć z zakresu aromaterapii, warsztatami ogrodniczymi, sensoplastyką, ogrodem pełnym gier i zabaw z przerwą na smaczny obiad.

Wisienką na torcie pobytu w ośrodku był film fabularny w technice 3d ukazujący harmonię pomiędzy człowiekiem a światem przyrody. Pogoda była wspaniała a pracownicy GWPK panie Beata i Julita, panowie Leszek i Piotr w bardzo przystępny sposób próbowali przekazać nam część swoich pasji i zamiłowań do świata przyrody. Szczęśliwi, zmęczeni z upominkami wróciliśmy autokarem do szkoły.