Uczniowie w trakcie tworzenia prac plastycznychW miesiącu marcu odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pod nazwą ,,Słucham i doświadczam” – Bajko plastyka. Spotkania mają na celu wprowadzenie uczniów w świat bajki, która umożliwi im jak najbliższe poznanie świata. Czytany ilustrowany tekst jest punktem wyjścia do wyzwolenia aktywności oraz oddziaływań wielozmysłowych.

Do każdej poznanej bajki została wykonana praca plastyczna. Za pomocą, której uczestnicy mogli wyrazić swoje uczucia, emocję, oraz aktywność. Wytwory wykonywane były takimi technikami jak: malowanie pastelami i plasteliną- rozcieranie palcami, malowanie farbami plakatowymi – metodą stemplowania patyczkiem higienicznym. Bajki, które przedstawiono uczniom na zajęciach to „Wspaniały Zespół” z serii książek dla dzieci o pomaganiu innym oraz „Aladyn i cudowna lampa” z Wielkiej księgi baśni. Uczniowie byli zainteresowani słuchanym tekstem, który wprowadził ich w radosny i pozytywny nastrój a także pobudził do działania.