Uczniowie przy planszy ornitologicznejDnia 13 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola spędzili miły czas na zabawie i nauce w Rycykowym Zakątku - siedzibie Włocławsko - Gostynińskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci w specjalnych okularach obejrzały przyrodniczy film w formacie D3. Podczas zabaw z aromaterapii mogły poczuć różne zapachy natury. Wykazały się sprawnością ruchową ćwicząc na Magicznym dywanie. Pani Beata i Julita pracownice WGPK oprowadziły wszystkich po bardzo ciekawym ogrodzie edukacyjnym. Uczniowie mogli m.in. zobaczyć staw z kolorowymi rybami, ambonę myśliwską, mrowisko, peryskop, leśne cymbały, ule dla pszczół, plansze z warstwami lasu, śladami zwierząt czy zegar słoneczny. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadem. Dostaliśmy również drobne upominki na pamiątkę. To była wspaniała i pouczająca wyprawa.