Uczniowie oglądają wyposażenie kuchniW dniu 04.04.2023 r. klasy: 2a i 3dA  odwiedziły szkolną kuchnię, aby zobaczyć pracę pań kucharek oraz wygląd kuchni od środka. Po kuchni oprowadzała uczniów pani Dorotka, która zapoznała ich ze sprzętami, jakich używa się podczas przygotowywania posiłków. Dzieci rozpoznawały i nazywały znajdujące się w kuchni urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy.

Uwagę uczniów zwróciły ogromne naczynia, garnki i miski oraz sposób ich użytkowania. Pani Dorotka zwróciła uwagę dzieci na swój strój i podkreśliła znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Dzieci podziękowały pani Dorotce  za przekazanie istotnych informacji, za dostarczenie wielu wrażeń, za poświęcony czas i za możliwość zwiedzania obiektu, a przy okazji podziękowały również za codzienne, pyszne obiadki. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka . Na zakończenie uczniowie wraz z paniami kucharkami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.