Uczennica wykonuje  ćwiczenie na ułamki prosteProszę Państwa, klasy 4 i 8 łączy miłość do ułamków😉 z klockami Lego Education. Te ukochane przez dzieci i młodzież na całym świecie klocki zagościły w naszej szkole dzięki projektowi Fundacji ANWIL - Uczę się z Anwilem. Na lekcji matematyki uczniowie dokonywali wizualizacji problemu podziału całości na ułamki. Obrazek w książce czy zeszycie nie zawsze przemawia do naszej wyobraźni. Ale tutaj magia barw i kształtów, które można wziąć do ręki, samodzielnie podpisać nie przejmując się błędami - po coś wymyślili te mazaki suchościeralne 😊.

Najważniejsze jednak jest pełne wyobrażenie sobie tego problemu i poukładanie rozwiązań w głowie tak, aby egzamin ósmoklasisty zdać jak najlepiej. Pewność siebie to wartość dodana. Dziękujemy #FundacjaANWIL. #FundacjaAnwil #UczesiezAnwilem #LegoEducation