Uczniowie w trakcie wycieczkiDzieci i młodzież z klas 4-8a Szkoły Podstawowej powitała wiosnę w naturalnym jej środowisku. Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Wyprawę rozpoczęto od wizyty w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków w Dębniakach, którego stałym pacjentem jest bocian Wojtek ze względu na kontuzjowane skrzydło.

Opiekunem latających i nie tylko (tu ma swoje wejście kot Maciej) jest Pan Piotr. Po spacerze i dawce świeżego powietrza docieramy do siedziby parku w Kowalu. Tu z kolei mamy okazję obejrzeć film w 3D „Cztery pory roku w parku”. Niektórzy z nas nabrali się i usiłowali łapać spadające liści i latające kule śniegowe. Kolejno poddano próbie nasz węch. Z powodzeniem rozpoznaliśmy zapachy kojarzone z potrawami, te leśne sprawiły problem. Na zakończenie zajęć wykonano ilustracje zwierząt z użyciem długopisów 3D. Uwieńczeniem wizyty w GWPK był smaczny obiad, który serwowała kuchnia z Agrofarmy w Gołaszewie. GWPK gościł nas w ramach projektu „Przyroda bez barier-aktywni niepełnosprawni”.