Grupa uczniówUczniowie klas  4-8 szkoły podstawowej stanęli przed zadaniem poszukiwania wiosny. 21 marca jest to kolorowy dzień nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny. To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zakładamy kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

To dlatego Pani Wiosna rozsypała po szkole kolorowe skarpetki, na których zamieściła zadania do wykonania, aby otrzymać wskazówkę do dalszej trasy. Poszukiwacze musieli wykazać się między innymi: sprawnością fizyczną, umiejętnością sprzątania, wcielić się w smakoszów kulinarnych, a dzięki #LaboratoriumPrzyszłości wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Mimo, iż wyzwania nie były łatwe, uczestnicy z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy dziarsko pokonywali trasę. W ostatnim zadaniu uczniowie wcielili się w projektantów mody i wspólnie wykonali kreację dla Pani Wiosny oraz ozdabiali skarpety. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

P.S. Kreacja została wykonana dzięki znajomości aktualnych trendów mody i wyjątkowych zdolnościach młodzieży.