Prace plastyczne dzieci wykonane z okazji DBIDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. W tym roku był to dzień 07.02.2023 r. Z uwagi na trwające w tym czasie ferie zimowe, w naszej szkole przełożono Dzień Bezpiecznego Internetu na dzień 21.02.2023 r. Dzień ten jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W związku z powyższym w klasach 1-3 przedstawiono uczniom prezentację multimedialną i przygotowano część plastyczną. Podczas spotkania uczniowie byli bardzo aktywni. Dowiedzieli się czym różni się świat Internetu od świata bez Internetu, do czego może przydać się Internet oraz co wolno robić w Internecie, a czego lepiej nie. Oprócz uzyskanych informacji uczniowie mieli również do wykonania kilka zadań, które okazały się bardzo łatwe. Za dobrze wykonane zadanie byli nagradzani gromkimi brawami. W części plastycznej dzieci miały do wypełnienia dowolną techniką kontury obrazków, z których zrobiono wystawkę.