Zdjęcie kota17 lutego 2023 r. obchodzimy Światowy Dzień Kota. Przesłaniem tego dnia jest pamięć o znaczeniu mruczących przyjaciół w życiu człowieka.
Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem ,,Kot, kotki, koteczki” wśród uczniów Przedszkola i klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz pod hasłem "Kot" skierowany do uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej. Zadaniem było wykonanie pracy z zastosowaniem dowolnej techniki plastycznej. Cel zabawy to uwrażliwienie dzieci na trudny los bezdomnych kotów oraz uświadomienie, jak ważna jest odpowiedzialna opieka nad domowymi mruczkami. Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Komisje postanowiły nagrodzić wszystkich uczestników, przyznając im atrakcyjne nagrody.
Nasi podopieczni mogli również wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia z kocim motywem.
organizatorzy konkursu w klasach 1-3 i Przedszkolu: I. Rosińska, M. Domańska, E. Witkowska
organizatorzy konkursu w klasach 4-8: A. Siatecka, J.Roemer