Nauczyciel pomaga uczniowi wykonać zadanieUczniowie klas 7 b i 7 c rozpoczęli cykl warsztatów w pracowni przyrodniczej z elektronicznymi czujnikami pomiarowymi w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Na początek poznali tajemnice, które kryje w sobie woda. Rozwiązywali zagadki tematyczne. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia parametrów wody w trakcie działań praktycznych. Za pomocą czujników sprawdzali temperaturę wody, określali jej smak. Uczniowie badali wodę niegazowaną i zmineralizowaną. Rozpoznawali zmysłami wzroku i węchu różne rodzaje herbat, ziół. Utrwalili wiedzę na temat zasad ich zaparzania. Warsztaty okazały się niezwykle interesujące dla naszych uczniów. Teraz na pewno zapamiętają, że woda jest niezwykłą substancją, bez niej życie na Ziemi byłoby niemożliwe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.