obrazek dekoracyjnyW październiku odbyła się dziewiętnasta edycja konkursu recytatorskiego pod hasłem "Dbam o swoje bezpieczeństwo". Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z naszego przedszkola oraz  klas 1-8. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy lub nauczyciela języka polskiego przygotowali wiersze o tematyce bezpieczeństwa. Ze względu na pandemię, tegoroczna edycja odbyła się w innej formie. Wychowawcy nagrywali filmik recytującemu wiersz uczniowi i przesyłali go organizatorowi konkursu. W poprzednich latach recytacja wierszy odbywała się na forum szkoły z udziałem rodziców.

W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło szesnastu uczniów. Wszyscy uczestnicy są wygranymi. Każdy otrzymuje medal, książeczkę oraz słodki upominek. Konkurs od kilkunastu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie chętnie przygotowują się do niego. Konkurs integruje szkolną społeczność i daje możliwość przedstawienia umiejętności naszych dzieci w tym zakresie. Jest szansą odczucia własnej wartości i sprawdzenia się. Uczestnicy zmagali się nie tylko z opanowaniem zapamiętanych tekstów, tremą, nieśmiałością, ale też w wielu przypadkach trzeba było pokonać wadę wymowy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ale także ich wychowawcom i nauczycielom przygotowującym uczniów do występu.

Organizatorzy konkursu: Marzena Kuczewska, Katarzyna Kłusek, Małgorzata Falgowska, Małgorzata Graczyk, Cezary Jabłoński