Uczniowie przy dekoracji  świątecznejUlegając magii przedświątecznej atmosfery, uczniowie Szkoły Podstawowej wybrali się do teatru Baj Pomorski w Toruniu na przedstawienie „Opowieść wigilijna”. Akcja tej jakże ponadczasowej opowieści Karola Dickensa rozgrywa się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą świąt Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru.

Jedynie Ebenezer Scrooge, znany ze swego skąpstwa kupiec, nie podziela radości innych. Z ostrzeżeniem przybywają …. I od tej pory na scenie dzieją się nieprawdopodobne rzeczy. Przedmioty przemieszczają się, postaci lewitują, w gęstej powłoce mgły czuć zapach spalanej siarki. Zjawiska te zyskują na atrakcyjności dzięki grze świateł i dźwiękom poruszającej muzyki. Lalki na scenie ożywają i partnerują aktorom. Po wyjściu z teatru zapragnęliśmy kontynuować przygodę z niebywałymi lalkami i konsekwentnie udaliśmy się na obiad do restauracji Manekin.