Uczeń w trakcie treningu pamięciW ramach zajęć specjalistycznych-logopedycznych realizowany jest trening koncentracji uwagi, kojarzenia i zapamiętywania. Ćwiczenia przeprowadzane są w różnych grupach wiekowych i mają na celu między innymi rozbudzenie wyobraźni uczestnika. Uczniowie podczas zajęć wymagają indywidualnego toku nauczania, jak również specjalistycznej formy terapii. Kolejny etap treningu, to zapamiętywanie cyfr, kolorów, nauka krótkich rymowanek i wierszyków. Porównywanie rysunków, różnicowanie obrazków, jak również budowanie prostych skojarzeń i symboli. Podczas zajęć uczniowie mają za zadanie rozpoznawanie treści obrazków oraz zapamiętanie serii wyrazów na zasadzie dowolnych skojarzeń.