Uczeń czyta książkęW ramach realizacji zadania Spotkanie z twórczością Krystyny Sarnowskiej od 2 do 8 czerwca 2022 roku przeprowadzono w klasie 3 a, 4a i 5b cykl zajęć. Cykl rozpoczął się prezentacją multimedialną przedstawiającą postać i dorobek literacki Krystyny Sarnowskiej. Uczniowie obejrzeli na wystawce książki napisane dla dzieci przez Panią Krystynę.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały głośnego czytania przez poetkę wierszy z tomiku Kotki na wierzbie. Następnie chętni uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze z tomików: Lale, Kolejka Piotrusia, Pod płaszczem Królowej Zimy, Na kolanach taty, Kotki na wierzbie. Zaprezentowano również uczniom materiały archiwalne oraz zdjęcia ze spotkania autorskiego z poetką, które odbyło się w naszej szkole w 2016 roku. Cykl spotkań z poezją Pani Krystyny Sarnowskiej zakończył się zajęciami, na których uczniowie wprowadzeni w nastrój i zainspirowani poezją wykonali prace plastyczne. Za piękną interpretację utworów i prace plastyczne dzieci otrzymały nagrody. Cykl zajęć wzbudził zainteresowanie wśród młodych czytelników. Wiersze pani Krystyny Sarnowskiej uwrażliwiły uczniów na różnorodność i piękno przyrody, ukształtowały ich wrażliwość estetyczną oraz wpłynęły na rozwój wyobraźni.