Uczniowie w trakcie wypełniania zadań konkursowychW maju 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs polonistyczno-ortograficzny "Śladami literek" dla uczniów klasy 4a. Celem konkursu była dbałość o czystość i piękno języka ojczystego, rozwijanie zainteresowań językiem polskim, rozbudzanie ciekawości poznawczej, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych.

Nie zabrakło wyrazów z przeróżnymi trudnościami, wyjątkami od reguł ortograficznych oraz rebusów i zagadek. Uczestnicy podeszli do konkursu bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem. Pisali wytrwale do ostatniej minuty, aby wypaść jak najlepiej i niczego nie pominąć. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.