Uczniowie w trakcie spotkaniaW dniu 1 czerwca klasa 1a udała się busem na wycieczkę do Alpakarni w Maliszewie. Pojechały z nami mamy dzieci. Celem wyjazdu był kontakt uczniów z naturą, nauka wrażliwości oraz szacunku do zwierząt, wyciszenie, rozluźnienie, poprawianie nastroju, no i oczywiście przyjemna forma relaksu z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki.

W czasie pobytu w Alpakarni pierwszaki miały okazję karmić zwierzęta, pogłaskać, wyprowadzić na spacer, a także pobujać się na huśtawce, pograć w piłkę i zjeść coś słodkiego. Ciekawym zadaniem uczniów było ozdabianie drewnianej alpaki różnymi materiałami. Wszystkie prace zostały przemyślane i pomysłowo wykonane. Na koniec dzieci otrzymały upominki z okazji Dnia Dziecka. Po powrocie z wycieczki udaliśmy się do stołówki na obiad i wspominaliśmy naszą wycieczkę. Uważamy ją za udaną.