Pierwszoklasiści podczas ślubowaniaW dniu 25.10.2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klasy 1a i 1bA pod hasłem „Witaj szkoło”. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych uczniów i ich rodziców.  Czas pandemii spowodował, że uroczystość odbyła się w wąskim gronie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zdać „egzamin”, przechodząc do krainy tańca i śpiewu oraz krainy sprawności i wykonując w tych krainach zadania.

Egzamin okazał się dla naszych dzieci bardzo łatwy. Zdany egzamin pozwolił przejść do Ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci ślubowały być dobrymi uczniami, godnie prezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Podpisanie „ Aktu Ślubowania” odbyło się poprzez odciśnięcie palca na Akcie. Po Ślubowaniu dyrektor Katarzyna Szeler dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką – ramion dzieci. Od tej chwili stały się one nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny. Po pasowaniu uczniowie otrzymali z rąk dyrektor Katarzyny Szeler i dyrektor Marzeny Braszkiewicz pamiątkowe tarcze, dyplomy i upominki od wychowawczyń i Samorządu Uczniowskiego klas 4-8. Na koniec uroczystości każdy pierwszoklasista zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z panią dyrektor i ze swoją wychowawczynią. Myślimy, że ten dzień zostanie na długo w pamięci uczniów klas pierwszych.

Uroczystość przygotowały i prowadziły: Marzena Kuczewska i Renata Wiesławska, zdjęcia- Katarzyna Zaroślińska, dekoracja – Iwona Rosińska, oprawa muzyczna – Anna Kaźmierczak