W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku wzięli udział w XIII edycji ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody pod hasłem „Kubusiowi Przyjaciele natury”. Jest to program do nauki podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o własne odżywianie, aktywne spędzanie czasu i oszczędzania pieniędzy. Każda z siedmiu lekcji zawierała ciekawy audiobook, film animowany, który z humorem wprowadzał dzieci w tematykę zajęć, scenariusz w formie prezentacji oraz karty pracy dla uczniów. Poprzez udostępnione materiały edukacyjne dzieci rozwijały kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajały wiedzę przez zabawę.

Nasza szkoła nabyła prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury"