Uczniowie w trakcie pokazu niebaW związku z 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika,  młodzież naszej szkoły  ZS3 we Włocławku   z  klas : B3 i C2 SPP uczestniczyła w  wydarzeniu edukacyjnym   zamykającym  trwające cały rok obchody na  rzecz najważniejszego astronoma w historii Polski. Nadarzyła się wyjątkowa okazja by  zobaczyć z bliska otwartą  imprezę pt. „Imieniny Mikołaja Kopernika” z licznymi atrakcjami dla wszystkich odwiedzających.

Uczniowie  zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności   w  mobilnym  planetarium, używając  teleskopów  obserwowali gwiazdozbiór i niebo , przyglądali  się obiektom astronomicznym, a także wykonali kosmiczne magnesy i breloczki. Wysłuchali również prelekcji o bohaterze roku 2023 – Mikołaju Koperniku, o jego życiu oraz dokonaniach.

Ciekawością  był  model rakiety Saturn 5, zrobiony w całości z klocków Lego; modele pojazdu księżycowego Lunar Rover oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej; wystawa astrofotografii pt. Kujawy, Pomorze, Kopernik autorstwa Piotra Majewskiego.

Nasz szkolny dzień był bardzo  oryginalny i wyjątkowy ponieważ nauka poprzez działanie sprawiła uczniom przyjemność, po powrocie do szkoły z pomysłem i pasją  młodzież wdrożyła wiele unikalnych  teorii w praktyce i działaniu, promując życie i teorię heliocentryczną wybitnego astronoma . Uczestnicy:

Klasa C2 SPP

Klasa B3 SPP