Uczniowie w trakcie warsztatówAndrzejki są obchodzone w noc z 29 na 30 listopada. Geneza wróżb andrzejkowych  nie jest do końca znana. Zdaniem niektórych zwyczaj wróżenia w tę noc może sięgać nawet czasów starożytnej Grecji. Dziś Andrzejki to dla wielu doskonała okazja, aby spotkać się z przyjaciółmi i spędzić czas na miłej zabawie. To właśnie wtedy możemy na chwilę zamienić się we wróżkę i sprawdzić, co takiego przyniesie nam przyszłość.

Sukces w szkole, szczęście a może niezapomniana ciekawa wycieczka? Warsztaty, prowadzone przez p. Beatę Wąsik, przybliżyły naszym uczniom magiczną moc tego niezwykłego wieczoru. Młodzież wspólnie bawiła się przy:

-laniu woskiem na wodę przez oczko klucza, obserwując powstałe formy , słuchając wróżb z kształtu zastygłej masy i rzucanego przez nią cienia;

-puszczaniu na wodę dwóch łupinek orzechów, jeśli dopłyną do siebie to spełni się pomyślane wcześniej marzenie;

-losowaniu z koszyczka karteczek z imionami swoich przyszłych wybranków;

-losowaniu z koszyczka karteczek z zawodami;

-wybieraniu drewnianych patyczków, wróżeniu z ich kształtu;

-odkrywaniu przygotowanych na stole talerzy przewróconych do góry dnem z ukrytymi wewnątrz przedmiotami;

-wkładaniu butów do drewnianej niecki, potrząsanej, który pierwszy but wypadnie;

-ustawianiu przemiennie butów kierując je do drzwi wejściowych.

Andrzejkowe wróżby są nieodłącznym elementem tego magicznego wieczoru i gwarancją wesołej zabawy, którą jeszcze długo  uczniowie klas C1 oraz B3 SPP ZS3 we Włocławku wspominać  będą z uśmiechem na twarzy.

Wszyscy wróciliśmy do szkoły  uśmiechnięci, to był niezwykły dzień. Uczestnicy:

Klasa C1 SPP

Klasa B3 SPP

Zdjęcia i opiekunowie: Marzena Chojnowska, Martyna Bielecka, Danuta Biernacka.