Grupa uczniów w Katedrze we WłocławkuZa nami dwa pracowite miesiące! W ramach realizowanej w naszej szkole innowacji "Duchowość w kadrach"  w październiku odbyły się warsztaty fotograficzne pt.: ,, Modlimy się na różańcu’’. 10 listopada przeddzień Święta Niepodległości odwiedziliśmy groby bohaterów walczących o niepodległą Polskę na cmentarzu komunalnym we Włocławku. Uczciliśmy pamięć poległych modlitwą i zapaleniem zniczy na zbiorowej mogile żolnierzy walczących o wolną Polskę w latach 1914 - 1921, a także na grobach żołnierzy, którzy oddali swe życie w czasie II wojny światowej.Ważnym dla wszystkich uczestników innowacji wydarzeniem bylo zwiedzanie katedry włocławskiej.  Pan przewodnik zapoznał nas z historią  katedry i oprowadzil  po  miejscach niedostępnych na co dzień. Podczas podejmowanych działań poznawaliśmy kolejne tajniki fotografii. Fotografia z użyciem obiektywów szerokokątnych, zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych, zasady ekspozycji to tylko niektóre tematy z wielu zagadnień, z którymi się zapoznaliśmy. Dzięki temu powstalo mnóstwo kolejnych, pięknych kadrów!  Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach. Efekty będzie można podziwiać na wystawie, po zakończonej innowacji.