Grupa uczniów w trakcie zajęć z przygotowywania karmyZima jest okresem szczególnie trudnym dla zwierząt. Mrozy i opady śniegu powodują ,że zagrożenie dla nich wzrasta. Dla dzikich zwierząt zima to okres walki o przetrwanie, część z nich migruje w cieplejsze regiony uciekając z jednej strony przed chłodem, a z drugiej poszukując pokarmu. Dzikie zwierzęta mają swoje naturalne sposoby przetrwania tego trudnego okresu , a jak zwierzęta domowe? Ich sierść zimą staje się grubsza i gęstsza, zmniejszają aktywność fizyczną, żyją w naszym otoczeniu  i wymagają większej  troski i opieki.  Nasza społeczność szkolna-  uczniowie klas C1 oraz B3 i C2 SPP ZS 3 we Włocławku uczestniczyli w dniu 17 listopada br. w Akcji Pomagamy Zwierzakom - zbiórce karmy dla zwierząt.

Włączyliśmy się jako społeczność uczniowska w akcję wsparcia włocławskiego TOZ we Wzorcowni. Uczniowie odwiedzili również stoisko wystawowe Nadleśnictwa Włocławek, wysłuchali ciekawej prelekcji nt. "Jak pomóc zwierzętom w trudnym okresie zimowym". W akcji uczestniczyli również rodzice naszych uczniów, dziękujemy za  wspólne wsparcie zwierzaków w potrzebie.

To był piękny dzień, uczniowie ZS3 we Włocławku  z empatią i troską  włączyli się w pomoc  zwierzętom. Były również ciekawe atrakcje , wszyscy otrzymaliśmy  bilety do Multikina.

Uczestnicy:

Klasa C1 SPP

Klasa C2 SPP

Klasa B3 SPP

Opiekunowie: Marzena Chojnowska, Beata Ziółkowska, Marta Pałucka-Lewandowska, Aneta Wiśniewska- Koperska, Danuta Biernacka

Zdjęcia: Marzena Chojnowska, Beata Ziółkowska, Aneta Wiśniewska-Koperska, Danuta Biernacka