Uczeń wykonuje pracę plastyczną Godło PolskiDucha patriotyzmu warto pielęgnować w sobie przez całe życie. To  wartość  najcenniejsza. Dnia 15 listopada br. nauczycielki wychowawczynie zorganizowały dla uczniów klas C2 oraz B3 SPP ZS 3 we Włocławku warsztaty pt. Patriotyczne Inspiracje, pojechaliśmy razem szkolnym busem do  Muzeum  Historii Włocławka. Lekcja patriotyzmu , prowadzona przez p. Paulinę Kozłowską dotyczyła przybliżenia uczniom  tematyki związanej z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości oraz zwrócenia uwagi na to, że wolność nie jest dana raz na zawsze. W części twórczej, przy pomocy papierowych , ażurowych serwetek, nasi uczniowie wspólnie wykonali godło Polski.

Pracując twórczo na zajęciach pokazali, że godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy. To była piękna współczesna lekcja historii, uczestnicy uczniowie ZS3 we Włocławku  z pasją prezentowali godnie swoje prace.

Prelekcja nt. Godła Polski była ciekawą lekcją patriotyzmu dla  społeczności szkolnej  naszego miasta.

Uczestnicy:

Klasa C2 SPP