Tablica z pracami o tematyce patriotycznej11 Listopada to narodowe Święto Niepodległości. Nawiązuje ono do zakończenia I wojny światowej w 1918 roku, odzyskania niepodległości i przywrócenia granic naszego kraju po 123 latach zaborów. Jest najważniejszym z polskich świąt państwowych oraz narodowych. Upamiętniamy wówczas wszystkich Polaków, którzy oddali swoje życie w walce o wolność naszego kraju. To właśnie 11 listopada biało- czerwone barwy ozdabiają miasta i pomniki w Polsce. Z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie BSIS przygotowali wystawę prac historycznych przedstawiając 11 Listopada w biało – czerwonych barwach. Poprzez wykonywane prace uczniowie utrwalili wiadomości. Wykazali się pomysłowością, umiejętnościami plastyczno – technicznymi oraz pracą w zespole.