Uczniowie oglądają stare wagi4.10.2023 r. uczniowie SPP klas: A2, B2, D2, A3 zwiedzili włocławską kolekcję miar i wag, znajdującą się CK BrowarB. Kolekcja Wag i Miar zawiera ponad 10 000 eksponatów – miar i wag, od towarowych, kupieckich i sklepowych po domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie. Uczniowie z zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu, niektórzy z nich wykazali się wiedzą z tego zakresu. Następnie wzięli udział w warsztatach metrologicznych, które polegały na odważaniu różnych składników z wykorzystaniem wagi szalkowej. Do dyspozycji mieli różnorodne odważniki. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie zrozumieli na czym polega ważenie. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w zajęciach. Na zakończenie wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Dziękujemy p. Annie Michalak za ciekawe warsztaty i miłą atmosferę.