Ruszyły pierwsze zajęcia warsztatowe w ramach innowacji ,,Duchowość w kadrach’’. Uczniowie szkół SPP i BSIS poznali podstawowe tajniki fotografowania, by podczas zwiedzania sakralnych miejsc Włocławka uwiecznić otoczenie w sposób ciekawy i profesjonalny . Na spotkaniach omówiliśmy zasadę trójpodziału w kompozycji i znaczenie oraz wykorzystanie linii w komponowaniu obrazu fotograficznego.

Teorię od razu sprawdzaliśmy w działaniach praktycznych i jak się okazało była to bardzo atrakcyjna część naszych spotkań. Linie, siatki, zasady to oczywiście w fotografii ważne punkty, jednak największą uwagę skupiliśmy na emocji i uczuciach jakie uczniowie chcieliby przekazywać na zdjęciach. Pierwsze kadry zostały uchwycone podczas wyjścia do parku im.W.Łokietka, a głównym obiektem zainteresowań była Parafia Najświętszego Zbawiciela. Wspólne spotkania wrześniowe można podsumować jednym zdaniem: Fotografuj przede wszystkim sercem!