Zdjęcie uczestników projektuDnia 20 maja br. uczniowie ZS 3 we Włocławku wraz z nauczycielami i rodzicami brali udział w Światowym Dniu Pszczoły, imprezie plenerowej zorganizowanej na Starym Rynku przez Stowarzyszenie Miłośników Pszczół ”Ambrozja”. W programie m.in: plenerowe malowanie uli. Promowaliśmy talenty, pasje, zdolności artystyczne uczniów ZS 3 we Włocławku, którzy wraz z rodzicami, nauczycielami i p. wicedyrektor Agatą Szulc zaangażowali się w piękną otwartą lekcję malowania uli. Radość i uśmiech naszych pociech i ich rodziców , twórcza praca, radość tworzenia udzieliły się nam wszystkim.

Wykonaliśmy dwa ule, jeden z nich w podarunku i podziękowaniu za pomoc i zaangażowanie i poświęcony czas przy organizacji przedsięwzięcia otrzyma nasza szkoła ZS 3 we Włocławku od Stowarzyszenia. Otrzymaliśmy również jako szkoła ZS3 we Włocławku dyplom - podziękowanie oraz słodkie nagrody dla uczniów – małe słoiczki miodu. Światowy Dzień Pszczoły – to święto ustanowione przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów. Z programu środowiskowego ONZ wynika , że 84 % z 264 gatunków roślin uprawianych w Europie wymaga zapylania przez owady, głównie pszczoły. Szacuje się , że w Polsce praca pszczół jest warta ponad 4 mld zł rocznie, pozyskiwanie miodu to tylko część ich działalności , gdyż zapylają też krzewy i drzewa.
Cieszymy się, że uczniowie i rodzice ZS 3 we Włocławku włączyli się w promocję naszej szkoły ZS 3 we Włocławku w środowisku lokalnym angażując się do aktywności twórczej i wspólnego malowania uli, pomagając w ten sposób budować domki dla tych pożytecznych owadów ułatwiające im funkcjonowanie i przetrwanie. Dziękujemy rodzicom i uczniom za wspaniałą wspólną zabawę.
Uczestnicy - uczniowie klas BSIS oraz SPP wraz z rodzicami:
Klasa I A - BSIS
Klasa D2/H1 SPP