Uczniowie oglądają wystawę konkursowąDnia 25 kwietnia br. w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowaliśmy konkurs: Sztuka z odzysku - sztuka użytkowa i dekoracyjna wykonana z surowców wtórnych. Zaprosiliśmy uczniów do aktywności twórczej i wspólnego wykonania w zespołach klasowych prac przestrzennych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów przeróżnych odpadów - plastikowych opakowań, nakrętek, folii, skrawków materiału, sklejek drewnianych, makulatury, elementów zdobniczych itp. Konkurs zainspirował młodzież szkolną do poszerzania wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, wykazywania troski o naszą planetę, promowania postaw proekologicznych, podejmowania aktywnych działań na rzecz wtórnego wykorzystywania odpadów jako współczesnego wyzwania dla ochrony naszej Ziemi.

W trosce o naszą Ziemię warto wprowadzić rozwiązania, które mają korzystny wpływ dla ekologii. Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę - to tematyka gazetki przygotowanej we współpracy z p. Anetą Wiśniewską-Koperską , razem dbajmy o naszą Ziemię. Wystawa prac konkursowych w Szkole Branżowej I Stopnia oraz Szkole Przysposabiającej do Pracy cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy konkursu wraz z wychowawcami otrzymają dyplomy oraz nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy:
I miejsce - klasa D2/H1