Gazetka szkolnaZ okazji Święta konstytucji 3 Maja, uczniowie BSIS przedstawili to wydarzenie w puzzlach historycznych. Konstytucja 3 Maja 1791 roku została uchwalona przez Sejm Wielki. Była to najważniejsza reform  tego Sejmu. Autorami konstytucji był król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową, regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.

Przekształciła państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadziła zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej wolo narodu miał być dwuizbowy Sejm. Układanie puzzli okazało się znakomitym treningiem pamięci a jednocześnie utrwaleniem wiadomości. Poprzez zabawę uczniowie ćwiczyli pamięć, koncentrację uwagi oraz uczyli się wytrwałości w dążeniu do celu. Swoje pracę przedstawili na wystawie pt,, Święto Konstytucji 3 Maja w puzzlach historycznych’’.